menusearch
naghsheno.net

با نقش نو متفاوت بیندیش ,

شنبه پانزدهم اردیبهشت ۹۷
(0)
(0)
با نقش نو متفاوت بیندیش

9 فاکتور مهم برای اتخاب یک مدرسه ی خوب:
 

1- مدیریت مدرسه

• حضور دائم در مدرسه و دردسترس بودن

• رفتار مناسب و با احترام با کلیه افراد

• آشنایی با شیوه مدیریتی

• نظارت کامل بر کلیه روند مدرسه ،تدریس معلمان،عملکرد دانش آموزان

• مشارکت دادن معلمان و والدین در فعالیت های مدرسه و نظر خواهی کردن از آنها

• در ارتباط بودن با والدین و در جریان بودن کلیه مسائل و مشکلات دانش آموزان

• توجه به ایجاد نظم در مدرسه و برنامه ها

2- معلمین مدرسه

معلم با توجه به ارتباط تنگاتنگ با دانش آموز نقش مهم و تاثیر گذاری در روند تحصیلی دارد.معلم با انگیزه و توانا در ایجاد علاقمند کردن دانش آموزان و موفقیتشان نقش بسزایی دارد.

3- فضای مدرسه

فضای فیزیکی مدرسه از نظر تمیز بودن و ایمن بودن مهم می باشد. وجود امکانات آموزشی (آزمایشگاه،کتابخانه،..) در حد معقول و متعادل و متناسب با استانداردها باشد.امکانات آموزشی درحد بسیار متنوع و بسیار شیک ملاکی بر خوب بودن مدرسه نیست.

4- سیستم ارزشیابی

سیستم ارزشیابی مدرسه با توجه به توانایی ها و عملکرد دانش آموزان بسیار مهم است.سیستم ارزشیابی می بایست بر اساس عدالت و عملکرد که هر دانش آموز داشته باشد. یک مدرسه خود یک سیستم ارزشیابی مداوم در مدرسه دارد و نتایج آن را در جهت پیشبرد اهداف آموزشی،موفقیت خود دانش آموز به کار می گیرد.دانش آموز و والدین را از روند کاری آگاه می سازد و درجهت هر چه بهبود کردن عملکرد آنها کوشش می نماید.

5- زمان آموزش و فعالیت های فوق برنامه

در یک مدرسه خوب معلم ها بیشترین زمان کلاس را به فعالیت های آموزشی اختصاص می دهند. با یک نظم خاصی از زمان خود بهترین استفاده را می کنند و به موقع برنامه های درسی را به پایان می رسانند.مدارسی که زیاد برنامه های فشرده و سنگین دارند و دانش آموزان را خسته می کنند ملاکی برای خوب بودن نیستند.

6-  مشاوران مدرسه

یک مدرسه خوب نیاز به مشاوران فعال دارد که در هدایت دانش آموزان نقش مهمی دارند.همچنین یک مدرسه خوب این دیدگاه را باید داشته باشد که همه بچه ها می توانند موفق شوند و تمرکز بر روی موفقیت همه دانش آموزان با هر سطح یادگیری (قوی و ضعیف ) می باشد. 

7- توجه به آموزش مهارت های گوناگون

یک مدرسه خوب نه تنها تمرکز بر روی آموزش تحصیلی دانش آموزان را دارد بلکه مهارت های اجتماعی از قبیل مهارت های زندگی و اجتماعی و همچنین تمرکز بر روی مهارت های اخلاقی نظیر انتقال ارزشها، پرورش دینی و ... دارد و برنامه هایی را در خصوص پرورش این مهارت ها در برنامه مدرسه می گنجاند.

8- نزدیک بودن به محل سکونت

این امر بسیارمهم است، مدارس دور می تواند دچار خستگی در دانش آموزان شده و سال تحصیلی سختی را برایشان رقم بزند. دور بودن مدرسه باعث می شود دانش آموزان وقت بیشتری را در رفت آمد بگذرانند و زمان مفید مطالعه آنها ممکن است اختصاص به استراحت کردن داده شود.

9-  شهریه مدارس

پرداخت شهریه بسیار بالا برای یک مدرسه و هزینه های غیر ضروری ملاکی برای خوب بودن یک مدرسه نمی باشد.


(برگرفته از وبسایت مبتکران)
 

" در انتخاب خود دقیق باشید "

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر