menusearch
naghsheno.net

فضای آمورشی مدرسه ,

۱۳۹۴/۹/۲۶ پنج شنبه
(4)
(0)
فضای آمورشی مدرسه
فضای آمورشی مدرسه
فضای آموزشی

 

فضای آموزشی نقش عمده ای  در پرورش استعدادها ایفا می کند. در واقع نخبه پروری از مدارس آغاز می شود و در این میان نقش فضای آموزشی بسیار قابل توجه است. دبیرستان نقش نو با دارا بودن فضای منحصر به فرد آموزشی ، حیاط بسیار زیبا و محیط آموزشی آرام ، مکان و فرصت مناسبی را برای یادگیری و آموزش دانش آموزان به ارمغان می آورد. فضا‌های آموزشی به دلیل محدودیت‌های خاص خود برای خشک و بی روح شدن مستعد است اما باید تمام تلاش‌ها را به کار گرفت تا از وقوع این حادثه جلوگیری کرد.

اهمیت دادن به فضاهای آموزشی و رعایت اصول و استانداردهای مربوط به آن در طراحی این مراکز منجر به خلق محیطی متناسب با خواسته‌های روانی دانش‌آموزان و در نتیجه جامعه می‌گردد. ریشه علاقه هر دانش‌آموز به آموختن در مدرسه و قرار گرفتن در محیط آموزشی شکل می‌گیرد و در صورت ناهماهگ بودن محیط با انتظارات فرد حس دافعه و عدم علاقه به یادگیری در فراگیر شکل می‌گیرد. شکل و چیدمان کلاسها، رنگ، نور وتهویه، امکانات آموزشی، دکوراسیون داخلی و همه و همه در آموزش‌پذیری و ایجاد علاقه ورغبت در دانش‌آموزان مؤثر است.

در حال حاضر کمتر ساختمان آموزشی را می‌توان دید که دارای تمام  استاندارد‌های لازم باشد. دبیرستان نقش نو با در نظر گرفتن تمام مسائل روانشناسانه در مورد اثرات محیطی و فیزیکی بر یادگیری دانش آموران محیطی آرام و به دور از استرس را برای دانش آموزان ایجاد کرده تا در آن کیفیت آموزشی و یادگیری به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

از ویژگی های فوق العاده ی دبیرستان نقش نو می توان به حیاط بسیار زیبای مدرسه، کلاس های درسی با نور زیاد، تصاویر و تابلوها با جملات الهام بخش از نوابغ جهان و همچنین پوسترهای آموزشی متنوع در حوزه های علمی مختلف اشاره کرد که همگی موجب افزایش روحیه ی دانش اندوزی و ارتقای سطح علمی دانش آموران عزیزمان می شود و کلاس های درس و محیط آموزشی را به مکانی آرام و جذاب و عاری از استرس برای آ نان تبدل می کند. 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

2 نظر
م.رضاپور
یکشنبه هفدهم فروردین ۹۹
پاسخ
()
()
معلمان بسيار فوق العاده توي درسهاي تخصصي و مديريت خيلي دلسوز. اميدوارم اين تلاش و توجه همچنان ادامه دار باشه.
فاطمه صادقی آبندانسری
سه شنبه هشتم بهمن ۹۸
پاسخ
()
()
دختر من يک سال هست که دراين مدرسه هست من از کادر مدرسه و مديريت مدرسه بسيار راضي هستم .معلمان خيلي عالي هستن به خصوص معلم رياضي و علوم که خيلي حرفه اي کار ميکنند .