menusearch
naghsheno.net

آزمایشگاه مجازی ,

۱۳۹۴/۹/۲۶ پنج شنبه
(0)
(0)
آزمایشگاه مجازی
آزمایشگاه مجازی
با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، و رشد و گسترش دانش بشری و ضرورت استفاده از تکنولوژی آموزشی هم از لحاظ بعد رسانه ای و هم از نظر مدیریت لازم به نظر می رسد جهت تقویت یادگیری، یادسپاری، خلاقیت ورشد همه جانبه دانش آموزان، فعالیت های یادگیری آنها مبتنی بر بهره گیری کامل از حواس آنها تنظیم گردد. 

امروزه در نحوه فراگیری دروس مختلف دانش‌آموزان تحولات زیادی به وجود آمده است، به طوری که آنها در پی آنند تا برای یادگیری سریع‌تر و بهتر مطالب درسی و آموزشی و حفظ اطلاعات به دست آمده روش‌های جدید و کار آمدتری را برگزینند. البته عده‌ای بر این باورند که این تحول بنیادی در چگونگی یادگیری دانش‌آموزان به مدد وجود رسانه‌های آموزشی شکل گرفت که باعث شد دانش‌آموزان به جای استفاده صرف از طریق معلمان و کتب درسی به برخی نرم‌افزارهای آموزشی (CD کمک آموزشی) روی آورند.

شاید بی‌مورد نباشد که بگوییم دیگر این روزها با وجود سی‌دی‌های چند‌رسانه‌ای آموزشی کمتر کسی برای یادگیری علوم و دروس مختلف برای کلاس‌های آموزشی هزینه می‌کنند. طی سال‌ها اخیر CDهای چندرسانه‌ای آموزشی مختلفی به بازار راه یافته‌اند. از دوره ابتدایی گرفته تا سطح دانشگاه که با عنوان نرم‌افزارهای کمک درسی در بین دانش‌آموزان مرسوم هستند. در واقع امروزه استفاده از آزمایشگاه های مجازی به دلیل جذابیتهای گرافیکی و همچنین توانایی انجام آزمایش های علمی مختلف ، به عنوان یک ابزار کمکی در کنار آزمایشگاه های حقیقی در مدارس برتر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

به همین جهت، دبیرستان نقش نو با کمک نرم‌افزارهای کمک درسی دروس را با انجام آزمایش های جذاب و متعدد در " کلاس مالتی مدیا " برای دانش آموران مرور می کند تا تفهیم مطالب به نحو احسن صورت گیرد. 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر